3. Plesna nacionala

V soboto 15. 10. je potekala 3. Plesna nacionala v organizaciji Zavoda EN-KNAP in Španskih borcev ter v sodelovanju z Javnim zavodom Center sodobnih plesnih umetnosti prikazuje skoncentriran pogled na ustvarjalnost slovenskega sodobnega plesa. Domače ustvarjalke in ustvarjalci v sodobnem plesu so na 3. Plesni nacionali strnjeno predstavili izsečke svojih del, svoje ustvarjalne potenciale in izrazno moč slovenskega sodobnega plesa. Večer se je sklenil v družabnem večeru in zabavi.

Prikaz plesne ustvarjalnosti bo razdeljen v dva dela. V uvodnem delu programa se bodo predstavili predvsem ustvarjalci, društva in skupine prihajajoče generacije, med njimi Plesni forum Celje, KD Qulenium, SVŠGL, Akademija za ples Ljubljana, Galerija plesa Maribor in Plesna skupina Studia za svobodni ples. Drugi del predstavlja zrelejše, uveljavljene avtorje, izvajalce in producente, med njimi Plesni Teater Ljubljana, EnKnapGroup, Iztoka Kovača, Branka Potočana & Fourklor, Edwarda Cluga ter Rosano Hribar in Gregorja Lušteka.

Vstop je prost!

Dogodek na Facebooku

Sobota, 15. oktobra 2011


PROGRAM


PRVI DEL

16:30 (velika dvorana)
(75 min)

1. PLESNI FORUM CELJE
Naslov: »BUGZZZ…«
Koreografija: Gea Erjavec
Plešejo: Gea Erjavec, Ana Guček, Špela Kajtner, Goran Kusić, Nik Rajšek, Iza Skok, Nadja Škataro

2. KD Qulenium - plesna skupina Mana
Naslov: Temu stolu manjka noga
Avtorici in izvajalki: Špela Bajželj in Urša Dubravica
Mentor: Vita Osojnik

3. KD Qulenium - Plesna skupina Lasmeninas
Naslov: Ena je osem ...
Koreografija: Ajda Tomazin
Nastopajo: Meta Bernik, Darja Čadež, Katja Jezeršek, Polona
Perko, Anja Pipan, Patricia Rupar

4. Ana Germ
Naslov: Spone
Avtor: Ana Germ
Soustvarjalci: Miha Preskar (video)

5. SVŠGL – umetniška gimnazija, smer sodobni ples in dramsko-gledališka smer
Naslov: SIMPL’
Plešejo: dijakinje 4.h: Emili Bizjak, Naomi Novak, Maja Radojevič, Laura Štangelj, Vesna Zupanc
Koreografija: Nina Fajdiga v sodelovanju z nastopajočimi
Mentorica: Nina Fajdiga

6. Akademija za ples Ljubljana
Naslov: »Od znotraj navzven«
Postavitev in del koreografije: Marko Urbanek
Ustvarjanje in ples: Tina Benko, Maja Huber, Neža Jamnikar, Tanja Pavošević

7. Plesna skupina Studia za svobodni ples
Naslov: odlomek plesne predstave NEQUE
Avtor: Urša Rupnik
Izvajalci in soustvarjalci: Kaja Erjavec, Urška Hvala, Marja Janež, Ema Križič, Borut Mlakar, Urša Rupnik

8. SVŠGL – umetniška gimnazija, smer sodobni ples in dramsko-gledališka smer / v sodelovanju z zavodom Emanat
Naslov: Alpsko sanjarjenje
Koreografija: Ksenija Hribar
Izvajalci dijaki 2. h: Nika Ajdnik, Neva Bedenik, Sara Ermenc, Romana Fičur, Urška Hočevar, Anamaria Klajnšček, Maja Koražija, Žigan Krajnčan, Alja Lackovič, Mojca Lukan, Vid Merlak, Timotej Novakovič, Petra Peček, Julija Pečnikar, Nika Prosen, Jana Repovž, Gordana Stojkovič, Julija Šuštar, Karin Vrtar, Matej Zemljič
Mentorica: Nataša Tovirac


18:20 (Galerija Internacionala)
Moderirano vodenje po razstavi fotografskih del Nade Žgank: »Preobrazbe teles«


DRUGI DEL

19.00 (velika dvorana)
(87 min)


1. Plesni forum Celje
Naslov: »SEASHELL« (odlomek iz projekta »INFINITI«-neskončne dimenzije glasbe in plesa)
Koreografija: Goga Stefanovič-Erjavec
Plešejo: Ana Guček, Iza Skok, Nadja Škataro

2. Plesni Teater Ljubljana
Naslov: The Alpha Project
Avtorica: Shimrit Golan
Nastopajoči: Kaja Lorenci

3. Galerija plesa Maribor
Naslov: RAZPLET
Koreografija: Mojca Ussar
Plešejo: Jana Juvan, Maja Pažon, Nuša Solar, Maša Okorn, Andreja Šraj, Anja Žepič

4. KD Qulenium
Naslov: Odlomek iz plesne predstave Evolucija
Koreografija in mentorstvo: Saša Lončar
Plesalec: Beno Novak

5. Tina Janežič
Naslov: Prizor "RISANKA" iz predstave "Ugriz"
Avtorica: Tina Janežič
Izvajata: Dušan Teropšič in Tina Janežič

6. Iztok Kovač
Naslov: 10 MIN – Pot domov
Avtor: Iztok Kovač
Nastopajoči: Luke Thomas Dunne, Gyula Cserepes, Ana Štefanec, Tamás Tuza (EnKnapGroup) in Barbara Kanc k.g.

7. Branko Potočan & Fourklor
Naslov: Območje za pešce
Avtorji: Branko Potočan&Fourklor
Nastopajoči: Mija Pungeršič, Sebastjan Starič, Dušan Teropšič, Branko Potočan
Glasba v živo: Marko Brdnik, Uroš Rakovec

8. Edward Clug
Naslov: 10 MIN – 9:24
Nastopajoči: Ana Štefanec, Luke Thomas Dunne

9. Plesni Teater Ljubljana
Naslov: DUET 012
Koreografija in ples: Rosana Hribar in Gregor Luštek
Video film: režiser: Peter Bratuša, produkcija Felina Films
Produkcija: Plesni Teater Ljubljana



20:30 (Galerija Internacionala)
Druženje, zabava, DJ program